Hakkımızda

HAKKIMIZDA

KURUMSAL TARİHÇE

2005 – Pales, Berkin Imer tarafından İstanbul, Türkiye’de yerel bir mühendislik şirketi olarak kuruldu.

2006 – Pales, Türkiye’nin ilk biyodizel tesisi için mühendislik hizmetleri sağladı.

2007 – Türkiye ve uluslararasında 20’den fazla biyodizel tesisinin mühendislik çalışmalarına katıldı.

2009 – Şirketin mevcut adıyla ticaret markası kaydedildi. Ulusal ve uluslararası finans kurumlarına teknik ve finansal değerleme hizmeti vermeye başladı.

2010 – Türkiye’nin ilk büyük yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği finansman projesine katıldı. Türkiye’nin ilk tek tip hayvansal atık biyogaz tesisleri projeleri geliştirildi.

2011 – Türkiye’nin ilk büyük ölçekli biyogaz tesisi projesini geliştirdi ve mühendislik hizmetleri sundu.

2012 – Sektorün önde gelen şirketlerinden biri olarak ortaya çıkarak, 100’den fazla enerji verimliliği projesinin değerlendirilmesi, hazırlanması ve uygulanmasına katkı sağladı.

2013 – Türkiye’nin en büyük ölçekli biyogaz tesisi projesini geliştirdi ve mühendislik hizmetleri sundu.

2015 – Berkin İmer, şirketin yüzde 100 hissesini devralarak şirketin ve faaliyet alanlarının stratejik olarak genişletilmesini başlattı.

2017 – Türkiye’nin en büyük biyogazdan elektriğe tesisi olan Tire Biogaz – 4,8 MWe projesini tasarladı, inşa etti ve işletti.

2019 – Türkiye’deki biyogaz ve biyokütle tesislerinin işletme ve bakımını denetlemek üzere Pales Technic Inc. kuruldu.

2021 – Türkiye biyogaz pazarında yatırım ortaklığı kurmak üzere Sumitomo Corporation ile işbirliği anlaşması imzaladı.

2022 – Türkiye Enerji Endüstrisi’nin karbon azaltma sürecinde Hitachi Zosen Inova ile işbirliği kurdu (Detaylar).

2023 – Türkiye’de bir biyogaz tesisinin ortak satın alınması öncesinde Enerjisa ile işbirliği kurdu ve değerleme faaliyetlerine katıldı.

2023 – Türkiye’de bir biyogaz tesisinin ortak satın alınması öncesinde Sumitomo Corporation ile işbirliği kurdu ve değerleme faaliyetlerine katıldı.

2023 – Delaware, ABD merkezli Global Vision Energy Partners, LLC, Khanjee Holding, Inc. (ABD) ve KCE DMCC (BAE) ortak iştiraki olan bir şirketle Türkiye’deki çok sayıda biyogaz tesisi satın alma için bir ortaklık anlaşması imzaladı.

2024Hitachi Zosen Inova ile işbirliği yaparak, yıllık üretim potansiyeli 90 milyon m³ olan dünyanın en büyük biometan projelerinden biri üzerinde çalışmaya başladı.

2024 – Başkan Berkin İmer, ABD’nin en büyük inşaat şirketlerinden biri olan LM Heavy Civil Construction LLC’nin Yönetim Kurulu’na Üst Düzey Danışman olarak atandı.

PALES’in ANLAMI

“Eski Roma Mitolojisinde Pales, koyun, sürü ve canlı hayvanların koruyucu tanrı/tanrıçası olarak kabul edilirdi.”